Alpejski PŚ w Lenzerheide. Alexis Pinturault królem slalomu giganta. Kryształowa Kula dla Francuza

12:49, 20.03.2021 Tomasz Lutek Aktualizacja: 14:30, 20.03.2021

Alexis Pinturault wygrał ostatni w sezonie 2020/21 slalom gigant w ramach alpejskiego Pucharu Świata. Drugie miejsce ze stratą 0,20 sek. zajął Filip Zubcic. Podium uzupełnił natomiast kolejny Francuz, Mathieu Faivre, który uzyskał czas gorszy o 0,21 sek. Zwycięzca zapewnił sobie dużą Kryształową Kulę za cały sezon.

Foto Nisse Schmidt / Are2019

W sobotę udało się wreszcie rozegrać pierwsze indywidualne zawody podczas finałów alpejskiego Pucharu Świata w Lenzerheide. Na starcie slalomu giganta mężczyzn stanęło 22 narciarzy, w tym lider klasyfikacji generalnej - Alexis Pinturault.

Pierwszy przejazd to pokaz klasy i siły najlepszego zawodnika tego sezonu. Alexis Pinturault wyprzedzał drugiego Stefana Brennsteinera o 0,81 sek. Podium uzupełniał Filip Zubcic, który do lidera tracił 1,04 sek. Tuż za nimi plasowali się Luca de Aliprandini oraz Thibaut Favrot. Dopiero dziesiąty czas uzyskał Marco Odermatt. Tym przejazdem znacznie utrudnił sobie walkę o Kryształową Kulę. Z trasy wypadli Loic Meillard oraz Roland Leitinger.

W drugim przejeździe dobrze spisał się Henrik Kristoffersen. Norweg zanotował awans o 5 lokat i zakończył zawody jako 8. Jeszcze lepiej poradził sobie Mathieu Faivre. Mistrz świata awansował na podium, kończąc zawody z 3. czasem. Świetnie pojechał także Filip Zubcic. Ostatecznie Chorwat zajął 2. miejsce, tracąc tylko 0,20 sek. do zwycięzcy. Prowadzenie utrzymał natomiast Alexis Pinturault.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Francuz zdobył małą Kryształową Kulę za slalom gigant. Ponadto niezależnie od wyników jutrzejszych zawodów, wygra również klasyfikację generalną Pucharu Świata.