Alex Insam: Planica jest absolutnie magiczna

Spośród wielu miejsc, które skoczkowie wymieniają jako miejscowości, w których najbardziej lubią skakać, Planica jest jednym z najczęściej wybieranych. W gronie zawodników zachwyconych Słowenią jest między innymi 15. dzisiaj Alex Insam.

Włoch był pod ogromnym wrażeniem słoweńskiej publiki. – Wspaniale było tutaj skakać. Było naprawdę głośno. W Planicy zawsze jest wielu kibiców, toteż atmosfera jest niepowtarzalna. To naprawdę zabawne, gdy ludzie tak entuzjastycznie nas dopingują – powiedział.

Zdaniem Insama obiekt był bardzo dobrze przygotowany. Większego problemy nie sprawiały też warunki. – Nie zwracałem uwagi podczas konkursu, czy cały czas wiało tak samo, ale nie było większych przerw, więc wydaje mi się, że warunki były równe dla wszystkich – stwierdził.

Za skoczkiem niezwykle udany sezon podczas którego ustanowił nowy rekord Włoch w długości lotu. – Cieszę się, że moje skoki zaczynają wyglądać tak jak zawsze sobie tego życzyłem. Chciałbym się rozwijać i osiągać jak najlepsze rezultaty – zakończył.

Z Planicy dla sportsinwinter.pl

Zuzanna Wydera

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.