fot: feelgrafix.com

fot: feelgrafix.com

Jeden z najbardziej utytułowanych biegaczy narciarskich rodem z Ameryki Północnej, Kanadyjczyk Alex Harvey zapowiedział, że obecny sezon jest jego ostatnim w profesjonalnej karierze. Zawodnik pożegna się z kibicami na swojej ojczystej ziemi – podczas finałów Pucharu Świata w Quebec City, trwających od 22 do 24 marca.

Trzydziestolatek, syn innego biegacza narciarskiego, Pierre’a Harveya, zdobył w ciągu swojej kariery pięć medali mistrzostw świata, w tym dwa z najcenniejszego kruszcu – w Oslo, w sprincie drużynowym stylem klasycznym (wspólnie z Devonem Kershawem) i dwa lata temu w Lahti, na dystansie 50 km stylem dowolnym. Wliczając zawody etapowe, w Pucharze Świata wygrywał siedmiokrotnie (w tym raz w Polsce, w Szklarskiej Porębie). W klasyfikacji generalnej PŚ był dwukrotnie na trzecim miejscu.

– Kanadyjski Związek Biegów Narciarskich dowiedział się na początku tygodnia, że Alex Harvey kończy swoją profesjonalną karierę. Alex wykazał się ciężką pracą startując pod naszymi barwami i dokonał wielkich osiągnięć sportowych. Obejrzymy go na trasach podczas sześciu finałowych tygodni jego kariery i uhonorujemy Harveya podczas zawodów w Quebeku – powiedział rzecznik prasowy kanadyjskiego związku, Chris Dornan.

W tym sezonie Kanadyjczyk raz stanął na podium, w sprincie stylem dowolnym w Lillehammer zajął trzecie miejsce. Podczas trwających Mistrzostw Świata w Seefeld będzie jednak podwójnie zmotywowany – w końcu to jego ostatnia szansa na zdobycie medalu imprezy rangi mistrzowskiej.

źródło: cbc.ca/Twitter

 

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe

Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata

Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.