Aleksiej Romaszow trenerem kadry juniorskiej w Rosji

Rosyjski skoczek narciarski – Aleksiej Romaszow, postanowił definitywnie zakończyć karierę zawodowego sportowca. Od sezonu 2019/2020 został trenerem kadry juniorskiej, czym dołączył do szerokiego sztabu szkoleniowego rosyjskich zawodników.

Tuż przed rozpoczęciem sezonu letniego, z Rosji nadeszła wiadomość, że kolejny skoczek narciarski postanowił odwiesić narty na kołek. Mowa tutaj o Aleksieju Romaszowie, który na arenie międzynarodowej nie pokazuje się od sezonu 2017/2018. 27-latek zawiesił swoją karierę po niezadowalających wynikach sportowych. Teraz już wiemy, że na skocznie już nigdy nie wróci jako zawodnik. Jego zmiana planów życiowych, ma związek z objęciem funkcji trenera narodowej reprezentacji juniorów w Rosji. Romaszow przygotuje młodzież do nadchodzącego sezonu zimowego 2019/2020.

Kariera sportowa Aleksieja Romaszowa nie należała do spektakularnie udanych. Ani razu Rosjanin nie stał na podium międzynarodowych zawodów. Jego najlepszym osiągnięciem w karierze w Pucharze Świata było 22 miejsce w Ruce w 2013 r. oraz w Pjongczangu w 2017 r. Romaszow był reprezentantem Rosji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi i Pjongczangu. W Letniej Grand Prix radził sobie znacznie lepiej niżeli w Pucharze Świata. Na skoczni w Czajkowskim w 2017 r., zajął 10 miejsce. Dwunasta pozycja przypadła mu w udziale w zawodach w Hinzenbach (2012 r.), natomiast w Ałmatach był piętnasty.

Źródło: skijumping.pl/wikipedia.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.