Alexander Stoeckl trenerem Norwegów kolejne 5 lat

fot. Anna Felska

Obecny szkoleniowiec norweskiej kadry skoczków Alexander Stoeckl zgodził się przedłużyć kontrakt. Nowa umowa z Norweskim Związkiem Narciarskim ma obowiązywać aż do 2023 roku, co oznacza że ma przygotować zespół na kolejne po tych w Pjongczangu, Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.

Po wielu plotkach o przenosinach lub rezygnacji z wykonywanie tego zawodu Alexander Stoeckl potwierdził, że pozostanie na swoim stanowisku przez kolejnych 5 sezonów. Norweska federacja wiąże z nim przyszłościowe plany mające związek z poprowadzeniem kadry narodowej do jak najlepszych wyników zarówno na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu, jak i cztery lata później w Pekinie. Atmosferę pracy ze swoimi podopiecznymi Austriak uważa za świetną i już podczas Letniej Grand Prix w Wiśle mówił nam w wywiadzie, że chciałby kontynuować tę współpracę.

Stoeckl pracuje w Norwegii od 2011 roku, gdy przychodził zastąpić Fina Mikę Kojonkoskiego. Od tego czasu jego zawodnikom udało się zdobyć 6 medali Mistrzostw Świata, Kryształową Kulę z 2012 roku, która powędrowała do Andersa Bardala oraz chociażby zeszłoroczny Puchar Narodów. To zdecydowanie jeden z najbardziej utytułowanych szkoleniowców w historii norweskich skoków, a teraz będzie miał szansę powiększyć swój bogaty dorobek.

Źródło: nrk.no\ inf. własna

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.