Aleksander Bolszunow wciąż zmaga się z urazem

fot. M. Rudzińska

Najlepszych biegacz narciarski ostatnich dwóch edycji Pucharu Świata wciąż zmaga się z lekką kontuzją. Efekt jest taki, że w trakcie kolejnego zgrupowania nie może w pełni trenować. Trener Bolszunowa uspokaja jednak, że wkrótce wszystko wróci do normy.

fot. M. Rudzińska

Lider rosyjskiej drużyny Aleksander Bolszunow nie mógł z powodu kontuzji w pełni przepracować pierwszego zgrupowania, które odbyło się na Krymie (informowaliśmy was o tym tutaj). – Aleksander Bolszunow doznał lekkiej kontuzji na obozie treningowym, co nie pozwoliło mu w pełni wykonać wszystkich zaplanowanych prac. Teraz jego stan jest dobry, trenuje – informował dwa tygodnie temu Jurij Brodawko, trener rosyjskich biegaczy.

Jednak mimo zapewnień okazało się, że Bolszunow wciąż odczuwa dolegliwości. W efekcie podczas trwającego zgrupowania w Otepää, znów nie może w pełni oddawać się przygotowaniom. – Przechodzi pewną rekonwalescencję i leczenie, ale nie ma poważnych obrażeń. Zajmie to dosłownie kilka dni. Ma pewne otarcia, które goją się, myślę, że po tym będzie mógł w pełni trenować – wytłumaczył Brodawko.

Rosyjskie media donoszą jednak, że do urazu mistrza świata doszło w domu, a nie jak wcześniej podawano w trakcie obozu. Nie da się jednak ukryć, że to kolejny obóz, w trakcie którego Bolszunow nie może trenować jak pozostała część ekipy.

Źródło: TASS

Mateusz Król
Obserwuj