Aleksander Arefiew wraca do kadry Rosjan

P1040812

Po sezonie 2013/2014 Aleksander Arefiew zrezygnował ze swojej pozycji trenera rosyjskiej reprezentacji w skokach narciarskich, zastąpił go wtedy Matjaz Zupan. Jednakże po ostatnim nieudanym sezonie Arefiew wróci na swoje miejsce. 

Słoweniec po słabym sezonie został zwolniony ze swojej posady. Najlepszy z Rosjan ukończył sezon na 54 miejscu w klasyfikacji generalnej, zdobywając w sumie 23 punkty. Punkty zdobywali również jego koledzy Evgeniy Klimov, Denis Kornilov i Anton Kalinitschenko. Sklasyfikowani zostali kolejno na 56, 62 i 71 miejscu.

– Autorytet jaki posiada i wiedza, którą dysponuje, pozwalają mu na to, by stanąć na czele tej reprezentacji – wyraził swoje zdanie szef rosyjskiego związku. Oficjalnie Rosyjska Federacja Skoków Narciarskich musi jeszcze zatwierdzić jego wybór, ale ma on jednakże największe szanse na objęcie posady.

Tym samym można wykluczyć objęcie przez Łukasza Kruczka posady trenera Rosjan, a był on wymieniany w gronie faworytów na zajęcie miejsca po Matjazu Zupanie.

Źródło: skijumping.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.