Dalsze problemy z kolanem Aksela Lunda Svindala (Aktualizacja)

fot. Kevin Pedraja / CC BY

fot. Kevin Pedraja / CC BY
fot. Kevin Pedraja / CC BY

Norweski alpejczyk Aksel Lund Svindal ma dalszy ciąg problemów z kolanem. Uraz, którego nabawił się około rok temu na trasie Streif w Kitzbühel wciąż daje o sobie znać. Jak podaje Kronen Zeitung istnieje prawdopodobieństwo, że Norweg wycofa się z dalszej rywalizacji w sezonie 2016/2017 i podda kolejnej operacji. Są to jednak na razie tylko pogłoski.

Svindal do ścigania powrócił na początku grudnia w Val d’Isere i od razu zameldował się na podium zajmując 2. miejsce w zjeździe. Później jeszcze dwa razy znalazł się w czołowej trójce: w super-G w Val d;isere i w zjeździe w Val Gardenie. Kolejnych występów już nie było, bo Aksel z powodu bólu kolana zrezygnował ze startu w Santa Caterinie. Pojawił się za to w Wengen, gdzie brał udział w treningach zjazdu. Opuścił jednak miejsce, gdzie w ten weekend mają miejsce zawody PŚ i udał się do Innsbrucka. Tam miałby przejść kolejną operację kolana. Byłoby to równoznaczne z końcem sezonu dla Svindala. Norweg już od kilku lat nie przejeździł pełnego sezonu zimowego z powodu kontuzji kolan. W sezonie 2014/2015 pojawił się tylko na MŚ w Beaver Creek, w sezonie 2015/2016 zakończył swoje starty wypadkiem w Kitzbühel, a w tym roku również może pożegnać się z rywalizacją już w styczniu.

Informacje nie są jednak potwierdzone ani przez norweską federację, ani przez samego zawodnika.

AKTUALIZACJA

Aksel Lund Svindal na facebooku potwierdził, że nie wystartuje w zjeździe w Wengen, ale wciąż ma nadzieję, że z jego kolanami nie jest tak źle i nie wspomniał nic o operacji czy zakończeniu przez niego sezonu. Na pewno będzie musiał przejść szczegółowe badania, aby móc określić w jaki stanie jest kolano i jakie kroki trzeba będzie w związku z tym podjąć.

Źródło: neveitalia.it, Kronen Zeitung, facebook.com/AkselLundSvindalPage

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.