Aksel Lund Svindal pomimo kontuzji chce rywalizować w Lake Louise

fot. Janis Blaus © via flickr.com

fot. Janis Blaus © via flickr.com

Norweski narciarz alpejski, Aksel Lund Svindal niespełna tydzień po doznaniu kontuzji chce rywalizować w weekendowych zawodach Pucharu Świata w kanadyjskim Lake Louise.

W ubiegły czwartek podczas treningu w Copper Mountain w stanie Kolorado Aksel Lund Svindal doznał kontuzji dłoni. Jak się później okazało, alpejczyk uszkodził więzadła prawego kciuka. W sobotę przeszedł operację. W kciuku Norwega umieszczono dwa metalowe pręty, które stabilizują staw. Po operacji na swoim portalu społecznościowym poinformował, że jego powrót do ścigania wkrótce będzie możliwy. Jednak mało kto się spodziewał, że Svindal tydzień po doznaniu kontuzji, będzie w stanie rywalizować podczas zawodów w kanadyjskim Lake Louise. – Jeśli nie zostałbym teraz operowany mogłoby być to później bardziej skomplikowane. Oczywiście kontuzja jest przeszkodą, ale myślę, że jest to również problem psychologiczny. Ważne jest móc trzymać kijek i podejść ze spokojem do wyścigu – powiedział mistrz olimpijski z Pjongczangu w zjeździe w rozmowie z telewizją NRK.

Norweski sztab szkoleniowy zaznaczył, że alpejczyk będzie gotowy do ścigania najpóźniej w środę, czyli na pierwszy trening zjazdu w Lake Louise. Rok temu podczas zawodów zjazdowych w Lake Louise Aksel Lund Svindal zajął trzecią pozycję. Dla Norwega był to pierwszy start po 343 dniach przerwy wymuszonej rehabilitacją kolana.

Źródło: nrk.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.