Aksel Lund Svindal: 50% szans na występ w Val d’Isere

fot. Kevin Pedraja / CC BY

fot. Kevin Pedraja / CC BY
fot. Kevin Pedraja / CC BY

Odwołanie zawodów alpejskiego PŚ mężczyzn w Ameryce nieco pokrzyżowało plany narciarzy, w tym Axela Lunda Svindala, który miał powrócić do rywalizacji w Lake Louise. Norweski mistrz nie wie jeszcze czy będzie startował w Val d’Isere, gdzie przeniesiono zawody z Beaver Creek.

Norwescy szybkościowcy w ostatnim czasie przebywali w USA, gdzie przygotowywali się do zawodów PŚ w Lake Louise i Beaver Creek. Jak się później okazało w Ameryce ścigania nie będzie, a zamiast w Beaver Creek panowie będą rywalizować w Val d’Isere. Swoje szanse na występ w tych zawodach na 50% ocenia Aksel Lund Svindal. – Nie mam zamiaru wymyszać powrotu. Moim celem jest znalezienie się w odpowiedniej formie i jeszcze nie zdecydowałem czy pojawię się na starcie w Val d’Isere – powiedział Svindal cytowany przez NRK.

We wrześniu pojawiły się niepokojące wieści dotyczące zdrowia Svindala sugerujące, że prawe kolano zawodnika nie jest do końca wyleczone i jazda z dużymi obciążeniami może stanowić duże ryzyko dla jego zdrowia. Pogłoski te zostały jednak zdementowane przez trenera Reto Nydeggera, który przyznał, że Svindal ma pewne trudności w dojściu do dobrej kondycji fizycznej, ale jego zdrowie jest w porządku i nie ma przeszkód, aby powrócił na zawody w Lake Louise.

Sam Svinal potwierdził, że po ostatniej kontuzji jest mu o wiele ciężej powrócić do dawnej sprawności i nie mógł przez pewien czas trenować tak jakby tego chciał, ale wykonał już zauważalny postęp. – Jestem jeszcze trochę z tyłu w stosunku do innych narciarzy, ale widzę poprawę dzień po dniu, choć przede mną jeszcze wiele pracy – dodał Svindal.

Źródło: nrk.no, neveitalia.it

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.