Akito Watabe celuje w podium Pucharu Świata

fot.japantimes.co.jp

fot.japantimes.co.jp
fot.japantimes.co.jp

Akito Watabe poprzedni sezon zakończył na 2. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W przyszłym sezonie osiągnięcie to nie będzie łatwe do powtórzenia, gdyż Japończyk ostatnio zmaga się z kontuzją dłoni.

Jak przyznał Watabe w wywiadzie z FIS do przykrego w skutkach zdarzenia doszło podczas treningu w Sado na jednej z niewielkich japońskich wysp. Zdarzenie to miało miejsce w trakcie jednego z treningów na rowerze. Upadek okazał się na tyle niefortunny, że poważne ucierpiała dłoń Japończyka, który musiał udać się do szpitala. Z powodu rehabilitacji Akito Watabe nie wystartował w żadnych zawodach Letniego Grand Prix.

Wicemistrz olimpijski z Soczi powiedział również, że przygotowania do najbliższego sezonu są zupełnie inne niż zazwyczaj. Obecnie japoński kombinator powraca do treningów. Japońska kadra kombinatorów planuje także obozy przygotowawcze w Ramsau, Planicy, Val di Fiemme oraz w Oberhofie. Dnia 4. listopada Japończycy już na dobre przyjadą do Europy. Celem Watabe jest Puchar Świata, który rozpocznie się 26 listopada w Ruce.

Jako jeden z wielu sportowców zajmujących się tą trudną i bardzo kontuzjogenną konkurencją Watabe pochwala Jarla Magnusa Riibera. Młody Norweg, który wciąż zmaga się z kontuzją barku wygrał klasyfikację ogólną Letniego Grand Prix. Akito Watabe potwierdził, że Riiber to kombinator zdecydowanie najlepiej występujący na skoczni. Powiedział również, że skoki Norwega są o wiele lepsze od pozostałych zawodników.

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.