fot. Sportsinwinter.pl

Zdjęcia Karla Geigera, na które kibice i eksperci zwrócili specjalną uwagę, skomentował sam zainteresowany. Niemiecki skoczek uznał, że kadr fotografii negatywnie wpłynął na odbiór całego zdarzenia. Sprawę podsumował też Norweg Halvor Egner Granerud.

fot. Sportsinwinter.pl

Do sprawy kombinezonów niemieckich skoczków środowisko dyscypliny powróciło po konkursie drużynowym podczas olimpijskich zmagań w Zhangjiakou. W bezpośredniej walce o brązowy medal reprezentacja Niemiec w ostatniej grupie drugiej serii wyprzedziła Norwegów. Strata podopiecznych Alexandra Stoeckla do zawodników Stefana Horngachera wyniosła zaledwie 0,8 punktu.

Norwescy dziennikarze w pokonkursowych rozmowach powrócili do kwestii sprzętu Niemców. Niedawno Daniił Sadriejew wstawił na relację na Instagrama zdjęcia Geigera z wymownym podpisem “Zasady? Miło”. Teraz sprawę krótko podsumował Halvor Egner Granerud. – Te zdjęcia mówią same za siebie – stwierdził w rozmowie z nettavisen.no.

Reprezentant kraju wikingów jednocześnie ocenił, że dzisiaj kombinezon Geigera prezentował się znacznie lepiej. – Z tego, co dziś widziałem, wyglądało to idealnie. Tak musi być. Przejście przez kontrolę jest częścią gry – przyznał Granerud.

Zły Geiger

Do potencjalnego łamania zasad przez ekipę Horngachera odniósł się sam lider Pucharu Świata. Brązowy medalista igrzysk z rywalizacji na dużym obiekcie nie ukrył negatywnych emocji związanych z, jego zdaniem, fałszywymi oskarżeniami. – Byłem zły. Nigdy w życiu nie zostałem zdyskwalifikowany. Również dzisiaj byłem dwukrotnie sprawdzany. Zmierzyli wszystkie parametry i nic nie było za duże. Niektóre części okazały się nawet zbyt ciasne – zdradził Karl.

29-latek zauważył, że wpływ na odbiór zdjęcia mógł mieć moment ukazania tego, jak leżał na nim kombinezon. – Ukazany kadr został niefortunnie przedstawiony, bo wszystkie kombinezony tak wyglądają w takiej pozycji. Sprzęt jest przepisowy przez cały sezon – zagwarantował. Karl Geiger dodał, że otrzymał niemiłe komentarze od kibiców skoków. – Nie widzę, żebym robił coś złego – odpowiedział na nie.

Źródło: nettavisen.no