Afera podczas mistrzostw Rosji. Biegaczka wystartowała w stroju wroga

Źródło: YouTube

Sensacyjne wieści docierają do nas z Rosji. Tamtejsze media oraz związek narciarski są oburzeni zachowaniem 20-letniej biegaczki, która w mistrzostwach kraju wystartowała ubrana w norweski strój.

Źródło: YouTube

Na linii Norwegia – Rosja w biegach narciarskich iskrzy od lat. Każdego roku padają ostre słowa wzajemnych oskarżeń. Spięcia dotyczą głównie męskich biegów, gdzie zawodnicy tych dwóch państw najczęściej rywalizują o wygrane. To wszystko spowodowało, że zachowanie Aleksandry Szimoliny wzbudziło tak wielkie kontrowersje. 20-latka w trakcie mistrzostw Rosji wystartowała w stroju reprezentacji Norwegii.

Szefowa rosyjskich biegów Jelena Wialbe postulowała, aby Szimolina została zdyskwalifikowana. – Zgodnie z regulaminem nie powinno się jej pozwolić na start. Nie można startować w strojach innych narodów – powiedziała Wialbe w trakcie transmisji na żywo na Youtube.

Sama zawodniczka jednak nie uważa, że popełniła błąd. Wytłumaczyła bowiem, że strój nie miał żadnych narodowych emblematów. – Tak, ten strój wyprodukował Bjoern Daehlie, który robi też takie dla Norwegów. Jednak to jest kombinezon, dostępny na rynku konsumenckim – odparła ataki Aleksandra Szimolina. Wskazał też, że zapłaciła za kostium sporo pieniędzy.

Wialbe później nieco zweryfikowała swój ostry ton. Podtrzymała jednak, że Aleksandra nie powinna wystartować w takim stroju podczas krajowego czempionatu. A bieg na 30 km pod nieobecność największych gwiazd kraju Lwa Tołstoja, wygrała Marija Istomina.

Źródło: rsport.ria.ru

Mateusz Król
Obserwuj