Adwokat Johaug: Nie wysłaliśmy wniosku o jawną rozprawę przed CAS

fot. Aktiv I Oslo.no / CC BY ND

fot.
Aktiv I Oslo.no
/ CC BY ND

Adwokat Therese Johaug Christian Hjort w rozmowie z norweskimi mediami zdradził, że on i jego klientka nie wysłali wniosku o jawną rozprawę do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu ze względu na odmowę Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). To oznacza, że 6 czerwca Johaug będzie zeznawać za zamkniętymi drzwiami.

Do procesu Therese Johaug pozostało coraz mniej czasu. Za cztery dni Norweżka stanie przed Trybunałem Arbitrażowym ds. Sportu (CAS), który oceni czy kara dyskwalifikacji na 13 miesięcy zasądzona przez Norweską Komisję Antydopingową jest odpowiednia, czy należy ją zwiększyć lub zmniejszyć. Początkowo sugerowano, że rozprawa norweskiej gwiazdy biegów narciarskich będzie jawna, ale adwokat Norweżki zdradził, że Międzynarodowa Federacja Narciarska nie wyraziła na to zgody, a Trybunał Arbitrażowy decyduje się na jawne postępowanie tylko za zgodą obu stron. – Poruszyliśmy tę kwestię, ale FIS nie był zainteresowany. Tradycją jest to, że rozprawy przed CAS odbywają się za zamkniętymi drzwiami, więc nie wysyłaliśmy oficjalnego wniosku – powiedział Christian Hjort.

Międzynarodowa Federacja Narciarska nie chciała komentować tej sprawy i z oficjalnym komunikatem ma poczekać do zakończenia procesu Therese Johaug.

Przypomnijmy, że Therese Johaug w październiku ubiegłego roku została złapana na dopingu. W organizmie Norweżki wykryto wówczas steryd anaboliczny – clostebol. Biegaczka tłumaczyła, że pochodził on z maści Trofodermin, która jest stosowana na oparzenia ust.

Źródło: NRK

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.