Adam Małysz dyrektor koordynator w Polskim Związku Narciarskim przebywa w USA, gdzie odbył spotkanie m.in. w oddziale Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w Ridgewood. W planie ma również start w niedzielnym biegu na 5 km. 

Adam Małysz został zaproszony do USA przez Polish American Sport Association oraz Polsko-Słowiańską Unię Kredytową. Podobnie jak przed rokiem Kamil Stoch, Małysz spotkał się w Nowym Jorku z przedstawicielami Polonii. Jak przyznał podczas spotkań z rodakami, nie pada dużo pytań, są jednak gratulacje i podziękowania za lata sukcesów i wzruszeń. Mistrz rozdaje autografy i pozuje do zdjęć.  Mówił również o tym, na czym polega jego nowa funkcja i jak wygląda sytuacja w polskich skokach. Podkreślił jak ważne jest dbanie o najmłodszych zawodników i szukanie następców mistrza. Po wizycie w Unii Kredytowej Wiślanin miał zrobić niespodziankę i odwiedzić młodego sparaliżowanego chłopca z Ridgewood, który jest jego fanem. – Kiedy dyrektorzy z Unii wystąpili z takim projektem zapytaliśmy o to pana Adama. Zgodził się bez wahania – mówił Jan Wilczewski z Polish American Sport Association.

Małysz otrzymał również zaproszenie na Bal Sportu w Garfield, w stanie New Jersey, który ma odbyć się dzisiejszego wieczoru. Swój udział w wydarzeniu zadeklarowało około 160 osób, a dochód z imprezy zasili konto Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W planach dyrektor PZN ma również start w biegu Polonia 5K Run, który odbędzie się w niedzielę w New Jersey. Ponadto w trakcie pobytu za oceanem czterokrotny mistrz świata ma spotkać się z miłośnikami sportu w siedzibach Unii w Wallington, New Jersey oraz Bridgeview w stanie Illinois.

Wcześniej w siedzibie Polsko-Słowiańskiej Unii Kredytowej oraz podczas biegu pojawili się mistrzowie innych zimowych dyscyplin – Justyna Kowalczyk, Zbigniew Bródka oraz Kamil Stoch.

źródło: PAP / eurosport.onet.pl 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.