Adam Małysz: Skoki Kamila nie są jeszcze optymalne ale najważniejsza jest zima

Adam Małysz, dyrektor koordynator w Polskim Związku Narciarskim nie krył swojej radości po kolejnym zwycięstwie reprezentanta Polski na skoczni jego imienia w Wiśle. Po konkursie uspokoił również kibiców po nieudanym występie Kamila Stocha. 

Kamil Stoch po nieudanym skoku nie awansował do serii finałowej i ostatecznie zajął 31. miejsce. Adam Małysz wyjaśnił jaki błąd popełnił nasz mistrz olimpijski. – Z tak mocno spóźnionego skoku nie ma szans. Kamil jest spokojny, to jest doświadczony zawodnik, który przygotowuje się do zimy i on wie, że trzeba dużo spokoju w tym wszystkim co robi – powiedział i później dodał – Skoki Kamila nie są jeszcze optymalne. Ale tak jak mówiłem on się tym nie przejmuje, najważniejsza jest zima.

Bohaterem dzisiejszego konkursu był jednak Dawid Kubacki, który z 6. pozycji zajmowanej po pierwszej serii, zdołał pokonać Maćka Kota i wygrać zawody. -Dawid ma bardzo duży potencjał i jeśli przychodzą takie różnice jak tutaj, że wiatr raz jest z tyłu, raz z przodu a szczególnie jak jest tylni wiatr, to on sobie z tym najlepiej radzi. Jego pułap lotu jest zdecydowanie wyższy. To jest zawodnik, który dużo potrafi i mam nadzieję, że przeniesie to co było latem, również na zimę – podsumował Małysz.

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl
Anna Felska

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.