Adam Małysz odda skok na zmodernizowanych skoczniach w Wiśle?

fot. Aneta Gąska
fot. Aneta Gąska

W Wiśle – Centrum wybudowano kompleks skoczni narciarskich. Do użytku zostaną one  oddane na przełomie czerwca i lipca. Powodem takiej decyzji jest nie umieszczenie specjalnych siatek, które zatrzymują śnieg na sztucznej nawierzchni skoczni.

Na chwilę obecną można na skoczniach oddawać tylko skoki na igielicie. Wszyscy mają nadzieję, że zimą zawodnicy będą skakać na zmodernizowanym kompleksie skoczni. Gmina ma wydać na ten cel około 300 tys złotych.

Łukasz Bielski, który pracuje w Referacie Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta ocenił zaistniałą sytuację: ” Trudno tutaj mówić o błędzie. W projekcie znalazły się elementy budowlane skoczni, które zostały wykonane”. Dodał on, że siatki nie było w projekcie, gdyż nie są one obiektem budowlanym. Projekty zawierają tylko wyżej wymienione elementy. “Siatka natomiast będzie, bo chcemy, żeby skocznie mogły funkcjonować również zimą”- podsumował Bielski.

Pojawiły się plotki, które wskazywały, że Adam Małysz miałby być pierwszą osobą, która odda skok. Żartując odpowiedział na spekulacje: ” Ja? Musiałbym chyba potrenować, moje parametry po zakończeniu kariery skoczka się bardzo zmieniły, więc technika musiałaby być też inna. Na pewno będę na jej otwarciu, walczyłem, żeby te skocznie powstały. Cieszę się, że w końcu są i będą wizytówką Wisły. Mam nadzieję, że młode talenty będą mogły się tam rozwijać i kiedyś wystartują w Pucharze Świata.”- podsumował Małysz.

Źródło: www.skijumping.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.