Adam Małysz komentuje ostatnie wydarzenia

adam-malysz

Adam Małysz wypowiedział się na temat ostatnich wydarzeń związanych z naszą kadrą skoczków narciarskich. Co sądzi czterokrotny medalista olimpijski o dobrych startach Polaków w Letniej Grand Prix?

Odkąd nasza kadra skoczków ma nowego trenera, którym jest Stefan Horngacher, możemy obserwować zachodzące liczne zmiany w przygotowaniach i nie tylko. Adam Małysz w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego skomentował całą sytuację. Były skoczek jest pełen optymizmu, jeżeli chodzi o dalsze przygotowania i sukcesy podczas tego sezonu Pucharu Świata. Według niego Kot może przenieść swoją dobrą formę z zawodów Letniej Grand Prix do konkursów Pucharu Świata. Małysz pochwalił również Horngachera, który wprowadził nowe metody treningowe, co spowodowało motywację naszych reprezentantów do dalszych treningów. -Austriak wprowadził nowy system szkoleniowy. Przywiózł też do nas nieco inną platformę dynamometryczną, która wymusza inny styl odbicia- powiedział w wypowiedzi dla Przeglądu Sportowego.

Jednak jak sam zaznaczył do teraźniejszych sukcesów kadry, powinniśmy podchodzić bardzo spokojnie. Nie możemy też oczekiwać zbyt dużo od skoczków, gdyż to może wywołać niepotrzebną presję, a jak wiadomo, presja źle działa w dalszych przygotowaniach. Najważniejsze według Adama Małysza jest to, że kadra ponownie stała się jedną drużyną.

Źródło: przegladsportowy.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.