fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Jeden z najlepszych polskich kombinatorów ostatnich lat żegna się ze sportem. Adam Cieślar ogłosił tę decyzję dzisiaj za pośrednictwem portalu społecznościowego.

Polska kombinacja norweska biedniejsza o kolejne znane nazwisko. Sześciokrotny mistrz Uniwersjady Adam Cieślar zdecydował się zakończyć swoją karierę. – W sporcie, jak w życiu, były lepsze jak i gorsze momenty. Ostatnie sezony, choć dawałem z siebie ile można, były poniżej moich oczekiwań. Na pewno nie była to łatwa decyzja – napisał na swoim profilu kombinator.

KOMBINACJA NORWESKA W POLSCE NA ZAKRĘCIE?

Cieślar dwukrotnie reprezentował Polskę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Najwyższe miejsce, jakie wywalczył na tej imprezie indywidualnie, to 33. w Pjongczangu. Raz uplasował się w czołowej dziesiątce Pucharu Świata. Zajął siódme miejsce w Schonach w 2017 roku. Na swoim koncie ma aż osiem medali Uniwersjady (w tym sześć złotych).

– Chciałbym podziękować rodzicom, którzy mnie wspierali od początku i dzięki którym zaczęła się moja przygoda ze sportem, żonie za wyrozumiałość i wsparcie, klubowi WSS WISŁA i AZS AWF Katowice oraz Polskiemu Związku Narciarskiemu, jak i sponsorom bez których uprawianie sportu na najwyższym poziomie nie było by możliwe, wszystkim trenerom i osobom z którymi mogłem pracować i się wiele nauczyć – zakończył Adam Cieślar.

Źródło: Facebook

Mateusz Król
Obserwuj