Adam Cieślar wygrywa Puchar Prezesa PZN w kombinacji norweskiej!

Adam Cieślar wygrał dzisiejsze zawody o Puchar Prezesa PZN w kombinacji norweskiej, które odbyły się na skoczni w Wiśle-Malince oraz trasach biegowo-nartorolkowych w Wiśle Jonidle. Na drugim stopniu podium stanął Mateusz Wantulok a podium uzupełnił Jan Łowisz.

Po serii skoków prowadziło dwóch zawodników – Adam Cieślar (124,5 m) oraz Mateusz Wantulok (122,5m). Na trzecim miejscu uplasował się Michał Gut-Chowaniec (111,5 m). Tuż za podium znajdował się Jan Łowisz (111 m).
Na skoczni panują dzisiaj idealne warunki do skakania, świeci słońce i jest niemal bezwietrznie.

Na trasę biegu na nartorolkach, której długość wynosi 10 km, równocześnie wyruszyli Adam Cieślar i Mateusz Wantulok, którzy niemal przez cały bieg we dwoje walczyli o zwycięstwo. Cieślar zaatakował na dwa okrążenia przed metą i do końca kontrolował bieg. Jan Łowisz, który stanął na trzecim stopniu podium, na metę przybiegł na piątej pozycji.