Adam Cieślar wraca do Pucharu Świata

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Trener Danny Winkelmann wytypował czterech reprezentantów Polski, którzy będą walczyć w najbliższy weekend w zawodach Pucharu Świata w Lahti. Do składu po przerwie, spowodowanej nie najlepszą dyspozycją, powraca Adam Cieślar.

Już w najbliższy weekend, kombinatorzy norwescy rywalizować będą w Lahti gdzie odbędzie się w sobotę sprint drużynowy, a w niedziele konkurs indywidualny. Do Finlandii uda się czterech polskich reprezentantów, w tym Szczepan Kupczak i Paweł Słowiok, którzy po zawodach w Klingenthal mogą być z siebie zadowoleni. Cieszą zwłaszcza lepsze czasy biegowe Kupczaka, który na początku sezonu miał z tym problem, a jak wiadomo na skoczni czuje się bardzo dobrze zajmując miejsca w czołowej dziesiątce zawodników po tej serii. W Lahti powróci Adam Cieślar, który w ostatnim czasie skupił się na treningach. Skład uzupełnił Paweł Twardosz.

Oprócz trenera Dann’ego Winkelmanna i zawodników, do Finlandii polecą jego asystenci – Robert Mateja i Piotr Śliwka, fizjoterapeuta Daniel Hankus oraz serwismen Bjoern Schneider.

Program zawodów:
08.02.2019, piątek
– 11:00 – oficjalny trening
– 13:00 – kwalifikacje / PCR
09.02.2019, sobota – team sprint
– 10:30 – seria próbna
– 11:30 – seria skoków
– 15:40 – bieg 2 x 7,5 km
10.02.2019, niedziela
– 10:30 – seria próbna
– 11:30 – seria skoków
– 15:15 – bieg na 10 km

Źródło: Anna Karczewska/pzn.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.