Adam Chrapek startował w Vail, Piotr Habdas w Madonna di Campiglio

19:47, 11.04.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 19:48, 11.04.2017

Część zawodników uprawiających narciarstwo alpejskie zdecydowała się już zakończyć starty w sezonie 2016/2017 i udała się na odpoczynek przed przygotowaniami do kolejnego sezonu, niektórzy spokojnie testują nowy sprzęt, natomiast część decyduje się jeszcze na starty w zawodach. W tej ostatniej grupie są m.in. Adam Chrapek i Piotr Habdas.

Podwójny mistrz Polski z 2015 roku - Adam Chrapek - w tym sezonie uczestniczy w zawodach w Stanach Zjednoczonych. Wczoraj 23-letni polski alpejczyk startował w zawodach FIS Race w Vail w slalomie. W tym dniu dwukrotnie przeprowadzono zawody w tej konkurencji. W pierwszym starcie Chrapek zajął 23. miejsce ze stratą 3,52 sek. do zwycięzcy, którym był Norweg Ola Buer Johansen. W kolejnych zawodach Adam był już wyżej sklasyfikowany - na 17. miejscu, ale z większą stratą czasową (+4,28 sek.) do triumfatora Erika Reada.

Wyniki 1. slalomu (Vail Mountain)

Wyniki 2. slalomu (Vail Mountain)

Piotr Habdas, który w tym roku został mistrzem Polski w slalomie gigancie wczoraj rozpoczął występy w zawodach juniorskich (National Junior Race) w Madonna di Campiglio. Pierwszego dnia Habdas wziął udział w slalomie gigancie, w którym został sklasyfikowany na 10. miejscu (+1,97 sek.), natomiast dziś startował on w slalomie. W tej konkurencji Piotr był siódmy ze stratą 0,71 sek. Dwa razy zwyciężył Włoch Athos Casartelli.

Wyniki slalomu giganta (Madonna di Campiglio)