Adam Chrapek startował w Vail, Piotr Habdas w Madonna di Campiglio

fot. Alicja Kosman / PZN

fot. Alicja Kosman / PZN

Część zawodników uprawiających narciarstwo alpejskie zdecydowała się już zakończyć starty w sezonie 2016/2017 i udała się na odpoczynek przed przygotowaniami do kolejnego sezonu, niektórzy spokojnie testują nowy sprzęt, natomiast część decyduje się jeszcze na starty w zawodach. W tej ostatniej grupie są m.in. Adam Chrapek i Piotr Habdas.

Podwójny mistrz Polski z 2015 roku – Adam Chrapek – w tym sezonie uczestniczy w zawodach w Stanach Zjednoczonych. Wczoraj 23-letni polski alpejczyk startował w zawodach FIS Race w Vail w slalomie. W tym dniu dwukrotnie przeprowadzono zawody w tej konkurencji. W pierwszym starcie Chrapek zajął 23. miejsce ze stratą 3,52 sek. do zwycięzcy, którym był Norweg Ola Buer Johansen. W kolejnych zawodach Adam był już wyżej sklasyfikowany – na 17. miejscu, ale z większą stratą czasową (+4,28 sek.) do triumfatora Erika Reada.

Wyniki 1. slalomu (Vail Mountain)

Wyniki 2. slalomu (Vail Mountain)

Piotr Habdas, który w tym roku został mistrzem Polski w slalomie gigancie wczoraj rozpoczął występy w zawodach juniorskich (National Junior Race) w Madonna di Campiglio. Pierwszego dnia Habdas wziął udział w slalomie gigancie, w którym został sklasyfikowany na 10. miejscu (+1,97 sek.), natomiast dziś startował on w slalomie. W tej konkurencji Piotr był siódmy ze stratą 0,71 sek. Dwa razy zwyciężył Włoch Athos Casartelli.

Wyniki slalomu giganta (Madonna di Campiglio)

Wyniki slalomu (Madonna di Campiglio)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.