Absurdalny błąd FIS’u. Konieczna była weryfikacja wyników

during the Cross-Country Skiing Men's 15km Free at Alpensia Cross-Country Centre on February 16, 2018 in Pyeongchang-gun, South Korea.

Team GB

Brytyjska federacja odwołała się od wyników czasów netto biegu pościgowego na 15 km techniką dowolną w Quebecu. Początkowo na trzecim miejscu był klasyfikowany Simeon Hamilton, mimo że ruszał z tą samą stratą, co Andrew Young, a do mety dobiegł za reprezentantem Wielkiej Brytanii.

Bardzo dziwna i niezrozumiała sytuacja zaszła podczas ostatniego startu sezonu Pucharu Świata 2018/2019 – biegu pościgowego na 15 km w Quebecu. Najlepszy czas dnia uzyskał Alex Harvey, a drugi Aleksander Bolszunow. Na trzeciej lokacie został natomiast sklasyfikowany Simeon Hamilton, a dopiero na czwartej Andrew Young. Obaj zawodnicy ruszali z tzw. “fali”, a więc równocześnie. Na finiszowej prostej to reprezentant Wielkiej Brytanii był przed Amerykaninem, a jednak na liście wyników widniało, że to Hamilton miał o 0,1 s lepszy czas. Początkowo działacze brytyjskiej federacji myśleli, że marne szanse są na skorygowanie rezultatów. Odwołali się jednak od nich, a Międzynarodowa Federacja Narciarska potwierdziła swój błąd i przyznała trzecie miejsce Youngowi.

Dzięki zaakceptowaniu przez FIS odwołania brytyjskiej federacji, Andrew Young wywalczył pierwsze w karierze podium w biegu dystansowym, a drugie, biorąc pod uwagę także sprinty. Ostatni i jedyny dotychczas raz w czołowej trójce znalazł się podczas rywalizacji sprinterskiej w Toblach w ramach Tour de Ski 2015/2016.

źródło: informacja własna/Twitter

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.