Aalto i… reszta. Znamy kadrę fińskich skoczków na nadchodzący sezon

0

4 zawodników znalazło się w kadrze narodowej fińskich skoczków na sezon 2018/2019. Na czele oczywiście najlepszy z nich, który w zeszłym sezonie uplasował się na 25 pozycji – Antti Aalto. Zawodników podzielono na dwie grupy, bo do głównej dołączy jeszcze ta z zapleczem i juniorami. 

Trenerem głównej kadry skoczków z Finlandii będzie Lauri Hakola, wspierany przez Francuza Fredrica Zoza. Wśród zawodników trenowanych przez tę dwójkę znaleźli się Antti Aalto, Andreas Alamommo, Jarkko Maatta oraz Eetu Nousiainen.

Druga grupa to zaplecze oraz juniorzy, nad których formą czuwać będą Kai Kovaljef oraz trener kobiet Ossi-Pekka Valta. W skład zespołu wchodzą Kalle Heikkinen, Niko Kytosaho, Henri Kavilo, Juho Ojala, Jenny Rauionaho i Susanna Forsstroem, a także juniorzy: Mico Ahonen, Arttu Pohjola, Jonne Vetelainen i Julia Tervahartiala.

Do żadnej z grup nie zalicza się Julii Kykkaenen, która podjęła decyzję o samotnym przygotowaniu się do nowego sezonu. Finowie będą trenować w swoich dwóch głównych ośrodkach – Kuopio i Lahti. Co będzie ich celem? Pewnie wprowadzenie większej liczby zawodników na poziom Anttiego Aalto. Choć to i tak daleko od wyczynów sprzed lat.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.