Aalto i Forsstroem triumfują w Taivalkoskim

fot: fis-ski.com

fot: fis-ski.com
fot: fis-ski.com

W czasie gdy karuzela Pucharu Świata się rozkręca, w Finlandii odbyły się zawody z cyklu Veikkaus Cup. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Antti Aalto, a jeśli chodzi o kobiety zwyciężyła Susanna Forsstroem.

Zawody odbyły się na skoczni K-73 w finlandzkim Taivalkoskim. W rywalizacji mężczyzn udział wzięło 46 zawodników. Najlepszy okazał się Antti Aalto,który wylądował dwukrotnie na 79 metrze. Tuż za nim uplasował się Andreas Alamommo, który w swoich skokach uzyskał odległości 77 metrów oraz 76 metrów. Ostatnie miejsce na podium wywalczył Elias Vaenskae, który uzyskał w swoich skokach 77,5 metra oraz 72,5 metra.

Pełne wyniki mężczyzn

Jeśli chodzi o rywalizację kobiet to w zawodach wystąpiły tylko trzy zawodniczki. Najlepszą okazała się być Susanna Forsstroem, która w pierwszej serii uzyskała odległość 74 metrów a podczas drugiej poprawiła ją jeszcze o pół metra. Drugie miejsce zajęła Jenny Rautionaho, która uzyskała w swoich skokach 68 i 67 metrów. Trzecie miejsce przypadło dla Juliii Tervahartiala (60,5 m oraz 60,0 m ).

Pełne wyniki kobiet

Źródło: kilipa.com

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.