A. Wellinger: “Uważam, że cała drużyna zrobiła dzisiaj świetną pracę”

DSC02292

Andreas Wellinger na tych Mistrzostwach Świata pokazuje, iż zasłużył na miano nadziei niemieckich skoków narciarskich. Niespełna dwudziestodwuletni zawodnik zdobył już srebrny i złoty medal, a konkursy nadal przed nami.

M.K.: Jak czułeś się na skoczni podczas dzisiejszych zawodów?

A.W: Fantastycznie, uważam, że cała drużyna zrobiła dzisiaj świetną pracę i to jest powód, dla którego stanęliśmy dzisiaj na najwyższym stopniu na podium.

M.K.: Masz dopiero dwadzieścia dwa lata, jak ty to robisz? Zdobyłeś złoto olimpijskie, srebrny medal na skoczni normalnej i dzisiaj złoto w mixie.

A.W.: Nie wiem, to długa i ciężka praca oraz trudna droga. Musisz pracować codziennie jak najlepiej, aby iść do przodu. Ostatnie tygodnie są świetne, skoki są dosyć dobre, a stać na podium jest fantastycznie. Każdy rywal pozostaje w czołówce, ale drużyna Niemiec okazała się być najlepsza.

M.K.: Ten sezon nie zaczął się dla ciebie dobrze? Jak to się stało, że teraz jesteś jednym z najlepszych skoczków.

A.W.: Długa droga oraz ciężka praca. To wystarczy.

M.K.: Co zmieniłeś podczas przygotowań do tego sezonu?

A.W.: Narty, ponieważ moje poprzednie już nie były dostępne i po prostu zaczęliśmy się bardziej przyglądać wszystkiemu na treningach.

M.K.: Kto jest głównym faworytem do wygrania na dużej skoczni?

A.W.: Jest wielu dobrych zawodników jak Kamil, Stefan, Markus, ja, Maciej czy Michi. Jest trochę zbyt dużo zawodników w dobrej formie i sądzę, że wszyscy będą bardzo blisko siebie, tak jak podczas zawodów na normalnej skoczni.

z Lahti dla sportsinwinter.pl

Mateusz Król

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.