A jednak! Wellinger powołany do składu Niemiec

Fot. M. Król

Do rozpoczęcia igrzysk olimpijskich w Pekinie pozostało zaledwie 9 dni. Przed nami próba generalna przed imprezą czteroletnia – zawody Pucharu Świata w Willingen. Na starcie domowych konkursów nie zabraknie reprezentacji Niemiec, do składu której powraca mistrz olimpijski – Andreas Wellinger.

Fot. M. Król

Mistrz olimpijski pokonał koronawirusa

Przed zawodnikami i zawodniczkami ostatnia prosta przez XIV Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie. Zanim jednak skoczkowie i skoczkinie udadzą się do prowincji Hebei, czeka ich weekendowa rywalizacja na skoczni Muhlenkopfschanze (HS 147) w niemieckim Willingen. Na starcie nie zabraknie reprezentantów gospodarzy. W Hesji wystąpi olimpijska piątka trenera Stefana Horngachera – Karl Geiger, Markus Eisenbichler, Stephan Leyhe, Constantin Schmid oraz Pius Paschke, a także powracający do rywalizacji po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu na covid – 19 Andreas Wellinger oraz Severin Freund.

Dodajmy, że wspomniana dwójka do końca walczyła o bilet do Pekinu, jednak wspomnianego Wellingera z marzeń o obronie tytułu wykluczyło właśnie zakażenie koronawirusem, podczas gdy 33-letni Freund nie spełnił wymogów krajowej federacji.

Przypomnijmy, że w Willingen zawodnicy rywalizować będą w dwóch konkursach indywidualnych, a także piątkowej rywalizacji mikstów. Problemem w ich rozegraniu mogą być jednak niesprzyjające prognozy pogody zapowiadane na najbliższy weekend.

źródło: DSV