A.Goldberger: “Kamil Stoch jest bardzo silny i wie jak wygrywać.”

dt-common-streams-streamserver
fot.: © gepa

W wywiadzie dla Tiroler Tageszeitung, Andreas Goldberger opowiada o powrocie Gregora Schlierenzauera, dobrych skokach starszych zawodników oraz formie Austriaków na Turniej Czterech Skoczni.

– Chciałbym żeby Gregor wrócił, obecnie jego menagerem jest mój dobry kolega, Hubert Neuper, ma on trochę świeżego spojrzenia na skoki narciarskie. Gregor jednakże powinien przestać myśleć nad wynikami, musi skupić się na sobie. To, co mu się przydarzyło dało mu więcej życia niż dziesięć kolejnych zwycięstw – twierdzi Andreas Goldberger.

Andreas Goldberger uważa, iż to zabawne, iż Andreas Kofler, czy Manuel Fettner osiągają tak dobre rezultaty teraz, ale jest to dobre, gdyż pokazuje, iż starszych zawodników nie powinno się odstawiać na bok po osiągnięciu pewnego wieku.

Za tydzień rozpoczyna się TCS w Oberstdorfie, Austriacy dobrze rokują z wygraną i kilkoma miejscami na podium. – Wielu mówiło, iż Austriacy nie są w formie, im dłużej trwa Puchar Świata, tym więcej dobrych wyników osiągamy. Hayboeck, Kraft, Kofler i Fettner, którzy zajmowali miejsca na podium mają duże szanse na dobre wyniki – wypowiada się Goldberger

Oprócz Niemców, Norwegii i Słowenii również Polska może być niebezpieczna. – Polacy zrobili wielki krok do przodu. Stworzyli niesamowitą drużynę od lata do zimy. Kamil Stoch jest bardzo silny i wie jak wygrywać – mówi Austriak.

źródło: tt.com

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.