996 dni do ZIO!

www.filothea.com
www.filothea.com

Do rozpoczęcia największej imprezy sportowej, jaką są Igrzyska Olimpijskie zostało niecałe 1000 dni. Odbędą się one w koreańskim Pjongczang w 2018 roku. Gospodarze podają do informacji publicznej pierwsze drużyny zakwalifikowane m.in. do hokeja na lodzie oraz slogan, który będzie towarzyszył tej imprezie.

W sobotę (16 maja) w parku Olimpijskim w Seulu odbyła się impreza z okazji okrągłej liczby (1000) dni do rozpoczęcia Ceremonii Olimpijskiej. Igrzyska zaplanowane są na dni 9-25 lutego 2018 roku. Olimpiada w Korei zawita już po raz drugi, chociaż będzie to pierwsza edycja zimowa. W 1988 roku odbywały się tam Igrzyska letnie. Koreańczycy przyznają, że ta impreza nie będzie podobna do tej z 2014 z Sochi. Ma być bardziej kameralnie i co najważniejsze z prawdziwym śniegiem i mrozem. W samym Pjongczang mają odbyć się tylko konkursy skoków, biathlonu, biegów, saneczkarstwa i bobslejów, gdyż jest to małe miasteczko. Pozostałe dyscypliny będą rozgrywane w pobliskich miastach.

Po zakończeniu sezonu zimowego wiemy, że na starcie zobaczymy Justynę Kowalczyk, która potwierdziła, iż zamierza wystartować w tej prestiżowej imprezie.- Chciałabym stanąć tam na podium – napisała biegaczka na jednym z portali społecznościowych. Również słynna niemiecka panczenistka Claudia Pechstein, która skończyła 43 lata, zamierza wystartować w swoich siódmych już igrzyskach olimpijskich. Miejmy nadzieję że na starcie zobaczymy sympatycznego skoczka narciarskiego Noriakiego Kasai.- Postaram się o to, aby wystąpić na ósmych igrzyskach- powiedział Japończyk.

Rozpoczęły się także kwalifikacje olimpijskie w hokeju na lodzie. W 2018 roku w najważniejszej imprezie sezonu weźmie udział 9 państw w turnieju mężczyzn. Zaliczają się do nich: Koreańczycy, Amerykanie, Rosjanie, Czesi, Kanadyjczycy, Szwedzi, Słowacy, Szwajcarzy oraz Finowie. Jeśli chodzi o turniej kobiet na pewno pojawią się zawodniczki gospodarzy (Koreanki) oraz Amerykanki i Kanadyjki.

Źródło: ig24.pl, olimpijski.blog.polityka.pl/ informacja własna

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.