9-letni Polak dominuje na skoczniach

fot. facebook.com/TymekCienciala/

fot. facebook.com/TymekCienciala/

Tymoteusz Cienciała to 9-letni młody skoczek, który przebojem wdziera się do czołówki juniorskich zawodów w skokach. W miniony weekend udało mu się wygrać drugi konkurs (Bischofshofen) prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni organizowanego dla dzieci oraz ostatnie międzynarodowe zawody z cyklu o nazwie “Nadzieje Beskidzkie 2017”, które odbyły się w Roznovie pod Radhostem.

Turniej Czterech Skoczni w Bischofshofen:

Zawody odbyły się 24. czerwca na skoczni HS-20. Tymoteusz Cienciała najdłuższymi skokami na 19 i 19,5 m. po raz dziesiąty z rzędu wygrał konkurs tego cyklu. Drugie miejsce zajął Niemiec Felix Brieden, który do Polaka stracił 18,5 pkt., a trzeci był Austriak Alexander Achleitner.

Pełne wyniki drugiego konkursu Turnieju Czterech Skoczni dla dzieci

Klasyfikacja generalna po dwóch konkursach Turnieju Czterech Skoczni dla dzieci

“Nadzieje Beskidzkie 2017” – Roznov pod Radhostem:

Rano 25. czerwca odbyły się zwody w których 9-letni Tymoteusz Cienciała zajął 3. miejsce. Co ciekawe nagrodę za zdobycie miejsca na podium młodziutki skoczek odebrał z rąk czeskiej kadry skoczków.

27. czerwca nasz młody skoczek obchodził swoje 9. urodziny. Na jego torcie urodzinowym nie zabrakło nart, butów skokowych oraz loga jego sponsora Ustronianki.

fot. Facebook – “4 letni skoczek Tymek Cienciała – Mymcio”.

Źródło: Pzn.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.