Alpejski PŚ w Crans Montana: Brignone wygrywa i obejmuje prowadzenie w klasyfikacji generalnej

14:28, 23.02.2020 Jarosław Gracka Aktualizacja: 14:42, 23.02.2020

Federica Brignone wygrała alpejską kombinację w szwajcarskiej Crans Montanie i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Drugie miejsce zajęła Austriaczka Franziska Gritsch, a trzecie Czeszka Ester Ledecka.

Brignone nie miała dziś konkurencji - osiągnęła najlepszy czas zarówno w supergigancie, jak i - co jest już pewną niespodzanką - slalomie i z czasem 1:56.24 odniosła zdecydowane zwycięstwo. To pozwoliło Włoszce wyprzedzić Mikaelę Shiffrin w klasyfikacji generalnej PŚ. Trochę pomogła jej w tym Petra Vlhova, która po dobrym supergigancie popeniła dość prosty błąd w slalomie i nie ukończyła zawodów. Dość niespodziewanie na podium stanęły Franziska Gritsch (+0,92 sek.) i Ester Ledecka (+1,82 sek.), która przecież nie specjalizuje się w startach na krótkich nartach. Dalsze miejsca zajęły Szwajcarki Michelle Gisin (+1,93 sek) i Wendy Holdener (+2,49 sek.) - obydwie zawodniczki spisały się poniżej oczekiwań.

Kolejne miejsca w pierwszej "10" zajęły zawodniczki, które zbyt często tak wysoko się nie plasują - taki już urok kombinacji - Słowenka Marusa Ferk (+2,50 sek.), Kanadyjka Roni Remme (+2,77 sek.), Amerykanka Alice Merryweather (+3,24 sek.) i już z bardzo dużą stratą trzecia ze Szwajcarek Rahel Kopp (4,02 sek.) i Włoszka Laura Pirovano (+4,28 sek.).