MŚ w Oberstdorfie 2021. Dawid Kubacki broni tytułu na normalnej skoczni. Łatwo nie będzie (lista startowa)

W sobotę zapadną pierwsze rozstrzygnięcia na Mistrzostwach Świata 2021 wśród skoczków. Medali sprzed dwóch lat bronią Polacy Dawid Kubacki i Kamil Stoch oraz Austriak Stefan Kraft. Najlepszy w pięciu ostatnich seriach w Obersdorfie Halvor Egner Granerud stanie przed szansą zdobycia pierwszego złotego medalu w karierze.

Trójka broniących medali z Seefeld na pewno włączy się do walki o podium. W wczorajszych kwalifikacjach Stefan Kraft był trzeci, Kamil Stoch szósty, a Dawid Kubacki siódmy.

Po dwóch ostatnich dniach to Halvor Egner Granerud jest głównym kandydatem do złotego medalu. Dotychczasowe rezultaty 24  – latka zarówno na Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich 2020 jak i ostatnim Turnieju Czterech Skoczni nie były dla niego satysfakcjonujące. W Planicy Norweg zdobył srebrny medal, ale do zwycięscy Karla Geigera stracił tylko pół punktu.

Pewnej analogii do występu Emy Klinec doszukują się kibice Anze Laniska. Słowenka mimo braku zwycięstwa w konkursie Pucharu Świata zdołała w czwartek zdobyć złoty medal w konkursie kobiet. Skoczek z Lublany zarówno w piątkowej serii próbnej jak i w kwalifikacjach ustąpił tylko Granerudowi. Lanisek podobnie jak swoja rodaczka nigdy nie stał na najwyższym stopniu pucharowego podium.

Korzystając z prawa przysługującego obrońcy tytułu Michal Dolezal mógł zgłosić do kwalifikacji pięciu zawodników, wszyscy wystąpią w konkursie. Pierwszym Polakiem będzie startujący z dwudziestym dziewiątym numerem  Klemens Murańka, później swoje skoki oddadzą jeszcze Andrzej Stękała, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

Wśród pozostałych kandydatów do medali należy wymienić Norwegów Roberta Johanssona, Mariusa Lindvika, Daniela Andre Tande; Niemca Markusa Eisenbichlera i Japończyków Yukiye Sato i Ryoyu Kobayashiego.  Wczoraj dwa dobre skoki oddał młody Rosjanin Danil Sadreev i jeżeli powtórzy to w dzisiejszym konkursie może liczyć na miejsce w czołowej dziesiątce.

Na stracie dzisiejszej rywalizacji stanie 51 skoczków, bowiem wczoraj na ostatniej premiowanej awansem pozycji sklasyfikowano dwóch zawodników.

Lista startowa

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej

Źródło: informacja własna