70. Turniej Czterech Skoczni – bilety. Ruszyła sprzedaż

fot. Wiktoria Wnętkowska

Bilety na Turniej Czterech Skoczni właśnie trafiły do sprzedaży. Organizatorzy prestiżowej imprezy przewidują, ze w tym roku kibice będą mogli zasiąść na trybunach. – Spodziewamy się w sumie około 50 tys. fanów – twierdzą. 

fot. Wiktoria Wnętkowska

Bilety można zamówić

Już po raz siedemdziesiąty na przełomie roku odbędzie się prestiżowy Turniej Czterech Skoczni. Organizatorzy mają wreszcie dobrą wiadomość dla kibiców. – Ruszyła przedsprzedaż wejściówek – dumnie donoszą. W Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen na razie dostępne są tzw. bilety łączone. Można zatem zamówić wejściówki na kwalifikacje i dzień zawodów. Dopiero od 25 października kibice będą mogli zakupić bilety jednodniowe.

– Znowu spodziewamy się dużego zainteresowania. Mogę tylko doradzić wszystkim fanom skoków narciarskich, aby kupili bilety jak najszybciej – mówi przewodniczący turnieju dr Peter Kruijer z Oberstdorfu. Zwłaszcza, że mimo wszystko będą obowiązywały ograniczenia. Aktualnie na trybuny w Oberstdorfie może wejść maksymalnie 15 tysięcy kibiców, a w Ga-Pa 13,5 tys.

Pandemia

– Ze strony organizacyjnej robimy wszystko, co w naszej mocy, aby umożliwić jak największej liczbie fanów skoków narciarskich obejrzenie zmagań “na żywo” na miejscu. Już w zeszłym roku pokazaliśmy, jak dobrze jesteśmy przygotowani, dzięki wspaniałej koncepcji podejścia w trakcie pandemii. Zostaliśmy ocenieni jako  dobry przykład przez wszystkie autorytety ds. zdrowia. Możemy na tym bazować, abyśmy w końcu mogli ponownie wpuścić kibiców na nasze stadiony – mówi Michael Maurer, przewodniczący komitetu organizacyjnego noworocznych zawodów w Garmisch-Partenkirchen.

Podobnie widzą to Alfons Schranz i Manfred Schützenhofer, szefowie organizacji w Innsbrucku i Bischofshofen.

– Turniej rozwija się dzięki entuzjazmowi lokalnych fanów. Rok bez publiczności wystarczy, czekamy zatem na konkursy z publicznością – mówi Schützenhofer.

Tylko na stronie oficjalnej

Organizatorzy wyraźnie zaznaczają, że bilety można kupić wyłącznie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej. Warto to wziąć pod uwagę, bo w przeszłości wątpliwi dostawcy wielokrotnie sprzedawali wejściówki po znacznie zawyżonych cenach.

Źródło: Komunikat prasowy organizatora

Mateusz Król
Obserwuj