68. TCS za nami – oto reakcje zagranicznych mediów

fot. Anna Felska

Dawid Kubacki (fot. Anna Felska)

Kolejna edycja Turnieju Czterech Skoczni za nami. Osiem perfekcyjnych skoków Dawida Kubackiego, gwarantujących mu zwycięstwo w imprezie, pozostanie na długo w pamięci polskich kibiców. Jak media z krajów zagranicznych, które interesują się skokami narciarskimi, zareagowały na zwycięstwo naszego rodaka i wyniki swoich reprezentantów?

Bild: Szkoda! Karl “zagrał na trzecich skrzypcach”

W tekście niemieckiego tabloidu “Bild” dominuje żal z powodu straconej szansy na zwycięstwo Karla Geigera w turnieju. Dirk Schlickmann przywołał wywiad udzielony przez skoczka niemieckiej publicznej telewizji ARD. Tuż po zawodach w Bischofshofen Geiger stwierdził, że warunki wietrzne panujące w Innsbrucku pozbawiły go realnej możliwości walki o zwycięstwo, lecz nie tracił nadziei. Markus Eisenbichler, zapytany przez redakcję, stwierdził natomiast, że skok jego kolegi z kadry był perfekcyjny.

 – Karl skoczył dziś idealnie. Jego drugie miejsce w konkursie jest rewelacyjne – powiedział mistrz świata z Seefeld (2019).

Tytuł artykułu jest grą słów. Nazwisko “Geiger” oznacza bowiem skrzypka.

Blick: Dawid Kubacki jest nowym królem skoków

 “Trzeci w Oberstdorfie i Garmisch, drugi w Innsbrucku i na szczycie w Bischofshofen: Dawid Kubacki pokonuje trudną trasę na czterech ośnieżonych wzgórzach i świeci na wieczornym niebie Bischofshofen jako nowa gwiazda skoków narciarskich” – taką poetycką metaforą triumf Kubackiego opisuje szwajcarski Blick. Dziennikarze z alpejskiego kraju zwracają uwagę, że w ostatnich czterech edycjach Turnieju Polacy wygrywali aż trzykrotnie.

Česky Rozhlas: Kubacki zdominował Turniej, czeski trener świętuje

Popularna czeska rozgłośnia radiowa na swojej stronie internetowej przytacza wypowiedzi Dawida Kubackiego i Romana Koudelki.

 – Cieszę się, że opanowałem emocje i mogłem dobrze skakać. Nie mogę być szczęśliwszy – powiedział Kubacki.

Czech zapytany przez rozgłośnię stwierdził z kolei, że tegoroczny Turniej był dla niego przełomowy.

 – Turniej zapamiętam w pozytywny sposób. Początek sezonu nie przebiegał po mojej myśli, a tutaj karta się odwróciła – stwierdził były mistrz świata juniorów.

Tamtejsze media, co naturalne, przypominają też osobę Michala Dolezala. Triumf Polaka jest też w pewnej mierze jego zasługą.

Kronen Zeitung: “Tour-Pech! Austriacy bez podium!”

Austriacka strona internetowa dziennika Kronen Zeitung zwraca uwagę na niefart kadry Andreasa Feldera. Żaden z reprezentantów naddunajskiego kraju nie stanął na podium podczas Turnieju, a lider teamu, Stefan Kraft, trzykrotnie zajmował czwarte miejsce.

 – Chciałbym być bardziej usatysfakcjonowany. Podczas Turnieju nie byliśmy zapewne do końca odprężeni, zrelaksowani tak jak podczas przygotowań. – mówił reporterom Andreas Felder. Kraft stwierdził natomiast, że jego wyniki “nie były za dobre”.

źródła: krone.at/irozhlas.cz/blick.ch/bild.de

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.