6 Polaków i 2 Polki pojadą do Courchevel

fot. F. Damboń

Przed nami kolejne emocje Letniego Grand Prix. Już w najbliższą sobotę do walki staną panowie. Dzień wcześniej sezon letni zainaugurują natomiast panie. Polacy będą mieli swoich reprezentantach w obu tych konkursach.

W piątek, 11 sierpnia o pucharowe punkty powalczą Kinga Rajda i Anna Twardosz. Polki aktualnie przebywają na zgrupowaniu w Szczyrku. Do Courchevel udadzą się w czwartek rano samolotem. Rywalizacja rozpocznie się dla nich w piątkowe poranek. Wtedy odbędą się treningi i kwalifikacje. Po południu przyjdzie natomiast czas na konkursowe skoki na obiekcie HS-96

Dzień później na większej ze skoczni kompleksu odbędzie się rywalizacja panów. Trener Stefan Horngacher zdecydował, że do Francji skoczkowie udadzą się taką samą ekipą jaka w Hinterzarten uplasowała się w pierwszej dziesiątce konkursu. Tym samym na starcie zobaczymy Macieja Kota, Piotra Żyłę, Kamila Stocha, Stefana Hulę, Jakuba Wolnego oraz lidera Letniej Grand Prix, Dawida Kubackiego. Start treningu zaplanowany został na godzinę 9. O 11 odbędą się kwalifikacje. Właściwy konkurs rozpocznie się o 18:30, jak zwykle poprzedzony będzie serią próbną.

Zuzanna Wydera

Źródło: pzn.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.