Alpejskie MŚJ w Davos: Clement Noel daleko przed konkurencją

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

Nie było niespodzianek w slalomie rozgrywanym podczas MŚ Juniorów w szwajcarskim Davos. Coraz bardziej ceniony w świecie dorosłego slalomu Francuz Clement Noel zdeklasował rywali. Na podium znaleźli się też Włoch Alex Vinatzer i Norweg Joachim Jagge Lindstoel.

Noel osiągnął czas 1:45,31 i aż o 2,77 sek. pokonał Vinatzera i o 3,18 sek. Lindstroela. Clement Noel to jedna z rewelacji tegorocznego sezonu PŚ – regularnie mieści się w “30”, a zdarzało mu się już zdobywać miejsca w pierwszej “10”. Vinatzer startował w PŚ tylko dwa razy i można było go tam przeoczyć, zaś Lindstoela nawet nie ma co szukać w statystykach najważniejszego cyklu. Zwycięstwo więc Francuza było tyleż zasłużone, co spodziewane.

Tylko trzydziestu zawodników ukończyło zawody, stąd dość ciekawie wyglądające trzydzieste miejsce Libańczyka Georgesa Samahy ze stratą 53,81 sek., bądź 28. lokata Chińczyka reprezentującego Tajwan Ho Ping-Jui ze startą 33,95 sek., podobnie jak 27. miejsce Greka Vasileiosa Mantsiosa (+27,48 sek.). Polaków w tej liczbie niestety próżno szukać – Jędrzej Jasiczek wypadł w drugim przejeździe, zaś Michał Michalik i Paweł Pyjas – w pierwszym.

Wyniki

Źródło: własne

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.