4 Polaków w składzie na PK w Renie

11:53, 03.03.2017 Mateusz Król

W cieniu walki o medale Mistrzostw Świata, w norweskiej Renie odbędą się zawody Pucharu Kontynentalnego. Na starcie zobaczymy 4 reprezentantów Polski.

W Renie wystartują: Klemens Murańka, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł i Bartłomiej Kłusek. Największe szanse na dobry występ ma pierwszy z wymienionych. Murańka zajmuje 12. miejsce w klasyfikacji generalnej PK. W zeszły weekend zajął drugie miejsce podczas konkursu w Iron Mountain, co pozwoliło Polakom wywalczyć dodatkowe miejsce na kolejny period Pucharu Świata.

Zawody w Renie rozpoczną się w sobotę, 4 marca treningiem zaplanowanym na godzinę 9. Pierwsza seria konkursowa ma rozpocząć się o 13. W niedzielę rywalizacja na skoczni o HS 139 m zaplanowana została na godzinę 10:15. Przypomnijmy, że w tym samym czasie w Sapporo Paweł Wąsek będzie walczył o triumf w cyklu FIS Cup i dodatkowe miejsce w zmaganiach w Pucharze Kontynentalnym.

Źródło: pzn.pl