4 Polaków w składzie na PK w Brotterode

fot. Franciszek Damboń / Sportsinwinter.pl

Bartłomiej Kłusek uśmiechnięty

Polski Związek Narciarski podał dzisiaj do wiadomości skład naszej reprezentacji na PK w Brotterode. Po absencji w Erzrum do Niemiec pojedzie 4 naszych skoczków.

Trenerzy zdecydowali, że na starcie zaprezentują się Klemens Murańka, Jakub Wolny, Bartłomiej Kłusek i Paweł Wąsek. Dla ostatniego z wymienionych występ będzie szansą na zdobycie pierwszych punktów Pucharu Kontynentalnego w karierze. W ostatnim czasie Wąsek zaprezentował się z dobrej strony na Mistrzostwach Świata Juniorów, gdzie w konkursie indywidualnym zajął wysokie 7. miejsce.

Warto przypomnieć, że Polacy nie wystartowali w Erzrum ze względu na napiętą sytuację w kraju. W trosce o bezpieczeństwo zawodników PZN nie wysłał też reprezentacji na Olimpiadę Młodzieży odbywającą się w podobnym terminie. Konkursy Pucharu Kontynentalnego po wycofaniu się kilku silnych ekip zdominowane zostały przez reprezentację Słowenii, która drugiego dnia rywalizacji zajęła całe podium.

Występ w Brotterode jest kolejną szansą dla Polaków na poprawienie swoich dalekich miejsc w klasyfikacji generalnej cyklu. Ze względu na słabe wyniki limit startowy Polski na aktualny period został zmniejszony zaledwie do czterech skoczków. Rywalizacja w Niemczech rozpocznie się w sobotę 11. lutego i potrwa do niedzieli.

Źródło: pzn.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.