kevin-bickner

Również USA i Łotwa nominowały swoich zawodników na Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym w Lahti. Do Finlandii pojedzie czterech zawodników z USA oraz jeden reprezentant Łotwy.

Kristaps Nežborts to jedyny reprezentant Łotwy, który wystąpi w konkursie skoków. Ten 20-letni zawodnik będzie startował na Mistrzostwach Świata już po raz trzeci, podczas poprzednich lat niestety nie kwalifikował się nigdy do konkursu. Nežborts nie zbyt często pokazuje się w konkursach, ostatni raz startował w FIS Cupie na początku tego sezonu, gdzie dwa razy plasował się w piątej dziesiątce.

Z USA do Lahti poleci czterech zawodników, na pewno liderem będzie Kevin Bickner, który posiada na swoim koncie 20 punktów Pucharu Świata i jest najwyżej sklasyfikowanym Amerykaninem. Drugim i ostatnim zawodnikiem z USA, który ma w tym sezonie punkty PŚ na swoim koncie to Michael Glasder. Zdobył on zaledwie jeden pkt. Oprócz nich do Finlandii polecą Will Rhoads  i tegoroczny debiutant w zawodach Puchari Świata Casey Larson.

źródło: skijumping.pl/informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.