3 pytania, 3 odpowiedzi: Anton Dukach

Anton Dukach of Ukraine competes in the second round of the men's luge at the 2018 Winter Olympics in Pyeongchang, South Korea, Saturday, Feb. 10, 2018. (AP Photo/Andy Wong)

Anton Dukach of Ukraine competes in the second round of the men’s luge at the 2018 Winter Olympics in Pyeongchang, South Korea, Saturday, Feb. 10, 2018. (AP Photo/Andy Wong)

W ogniu naszych pytań tym razem stanął Anton Dukach. Ukraiński saneczkarz ma za sobą udany sezon. Jak go podsumował, jakie ma cele na przyszły sezon i jak rozpoczęła się jego kariera? Sprawdźcie.

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z saneczkarstwem?

Przygodę z saneczkarstwem rozpocząłem w wieku 11 lat. Do mojej szkoły przyszedł trener i zapytał uczniów o chęć sprawdzenia się w saneczkarstwie. Po 2 latach ćwiczeń na siłowni zacząłem zjeżdżać w Krements.

Jak podsumujesz ostatni sezon?

Ostatni sezon był dla mnie znakomity, ponieważ byłem po operacji i straciłem wcześniejszy sezon z powodu wypadku w listopadzie 2016 roku. W ostatnim sezonie zakwalifikowałem się na kilka zawodów Pucharu Świata i rzecz najważniejsza na igrzyska olimpijskie.

Jakie są Twoje cele na przyszły sezon? Jak chcesz je zrealizować?

Teraz pracuję nad moim ciałem i ukończeniem mojego mistrzowskiego stopnia. Będę robić coś nowego z moimi ślizgami, co mam nadzieję, że pomoże mi to w zajmowaniu wysokich pozycji, ale bez nowego sprzętu myślę, że będzie to niemożliwe. Po lipcu będziemy mieć nowe specyfikacje reguł na następne 2 lata i będziemy korzystać z tych reguł do rozwoju naszych ślizgów.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.