Justyna Kowalczyk dziewiąta w La Diagonela

fot: zimbio.com
fot: zimbio.com

Justyna Kowalczyk zajęła dziewiąte miejsce w maratonie narciarskim La Diagonela, który odbywał się w Szwajcarii. Zawody wygrała Britta Johansson Norgren.

Kowalczyk w ostatniej chwili zdecydowała się na start w Szwajcarii. Początkowo jej plany zakładały włoski maraton Marcialonga. Biegaczka z Kasiny Wielkiej podjęła jednak decyzję o starcie na 55 kilometrowej trasie.

Polka od samego początku rywalizacji utrzymywała się w czołówce, czyli w kilkuosobowej grupie. Była w niej Johansson Norgren, Smutna, Boner i kilka innych biegaczek. Kowalczyk nie była jednak w stanie utrzymać tempa rywalek i mniej więcej w połowie dystansu zaczęła tracić kontakt z liderującą grupą. Polka z każdym kolejnym kilometrem traciła cenne sekundy i skupiła się na dobiegnięciu do mety.

W końcówce biegu rozegrała się ciekawa walka o zwycięstwo. Więcej sił zachowała Szwedka Norgren, która odskoczyła Katerinie Smutnej. Trzecie miejsce przypadło reprezentantce gospodarzy Serainie Boner. Kowalczyk dobiegła do mety jako dziewiąta i straciła do zwyciężczyni prawie osiem minut.

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.