LGP Wisła: Przed nami konkurs indywidualny (lista startowa)

P1050180Po udanym dla Polaków rozpoczęciu Letniej Grand Prix w piątkowym konkursie drużynowym z dużymi nadziejami oczekujemy pierwszych zmagań indywidualnych, w których polscy skoczkowie również powinni walczyć o czołowe miejsca.

Dziś o godzinie 19 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozpocznie się seria próbna przed konkursem indywidualnym, natomiast na 20:15 zaplanowany jest start pierwszej serii konkursowej.

Do zawodów zakwalifikowało się ośmiu Polaków: Bartłomiej Kłusek, Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Klemens Murańka, Piotr Żyła i Kamil Stoch. Jako pierwszy na skoczni pojawi się Bartłomiej Kłusek, którego skok rozpocznie zmagania skoczków, a następni nasi skoczkowie będą ruszać z belki według podanej wyżej kolejności.

Z czołowej dziesiątki najlepszych skoczków poprzedniego sezonu zimowego zobaczymy siedmiu skoczków. Zabraknie jedynie zwycięzcy PŚ Severina Freunda, Noriaki Kasai oraz Gregora Schlierenzauera.

Lista startowa

Transmisję zawodów przeprowadzi m.in. TVP Sport (20:05) oraz Eurosport (20:10). Czy Polacy spiszą się indywidualnie równie dobrze jak w rywalizacji drużynowej? Przekonamy się o tym już wieczorem.

Źródło: informacja własna/fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.