100 dni do igrzysk. O te medale powalczą Polacy

Źródło: twitter.com/Beijing2022

Równo 100 dni pozostaje do otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Chińczycy zaprezentowali dzisiaj medale, o które będą walczyli sportowcy. Okazuje się, że organizatorzy upragnionym krążkom nadali specjalną nazwę.

Źródło: twitter.com/Beijing2022

Tong Xin – to wspomniana wyżej wyjątkowa nazwa, jaką otrzymały medale olimpijskie. W języku chińskim oznacza to “razem jako jedność”. Krążki mają pięć koncentrycznych pierścieni, które ucieleśniają tradycyjną chińską filozofię harmonii między niebem, ziemią i ludźmi. Pierścienie symbolizują również kręgi olimpijskie, wyryte w wewnętrznym kręgu, oraz ducha olimpijskiego, który jednoczy świat poprzez sport.

Ciekawe symbole

Otaczające żłobkowane pierścienie są wygrawerowane z oficjalnym tytułem Igrzysk „XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022”, wraz z motywami chmur i płatków śniegu, z zewnętrznym pierścieniem bez zdobień.

Z tyłu pośrodku znajduje się emblemat Pekin 2022, a pod nim oficjalna nazwa igrzysk wyrzeźbiona w języku chińskim. Otaczające pierścienie naśladują ślady gwiazd, z 24 punktami reprezentującymi 24. edycję Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Ogólny projekt, przypominający mapę nieba, wyraża życzenie, aby sportowcy osiągnęli doskonałość i błyszczeli jak gwiazdy na Igrzyskach.

Źródło: Twitter

Mateusz Król
Obserwuj