Życiowy wynik Anny Mąki!

Anna Mąka zajęła w Obertilliach trzynaste miejsce w biegu sprinterskim na dystansie 7,5km zaliczanym do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU. Wygrała Federica Sanfilippo z Włoch.

Dla Mąki trzynaste miejsce jest jej najlepszym wynikiem w karierze. Polka strzelała bezbłędnie i do zwyciężczyni straciła jedynie 54 sekundy. Do miejsca w pierwszej dziesiątce zabrakło 22-letniej biathlonistce czasu lepszego o 3 sekundy. Z grona pozostałych Polek dobry występ zanotowała także Karolina Pitoń, która pomimo dwóch karnych rund zdołała zająć 36. miejsce. Beata Lassak i Karolina Batożyńska straciły ponad cztery minuty i zajęły odpowiednio 80. i 81. miejsce.

Niespodziewane zwycięstwo odniosła Federica Sanfilippo. Do tej pory Włoszka w zawodach Pucharu IBU zajmowała lokaty nie wyższe niż trzecia dziesiątka. W środę w Obertilliach wygrała z ponad półminutowa przewagą nad Anastazja Merkuszyną z Ukrainy. Trzecie miejsce zajęła Anna Szczerbinina z Rosji. Wszystkie trzy biathlonistki strzelały bezbłędnie.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objęła Anna Nikulina, która w dzisiejszych zawodach zajęła szósta lokatę.