Znana norweska biathlonistka kończy karierę

14:05, 29.03.2017 Mateusz Król

Po wielu latach konkurowania w biathlonowym Pucharze Świata Fanny Horn Birkeland postanowiła zakończyć swoją karierę. 29-letnia zawodniczka w swojej karierze zdobyła cztery medale imprez najwyższej rangi.

Po ostatnich zawodach biathlonowego Pucharu Świata w tym sezonie w Oslo, reprezentantka gospodarzy Fanny Horn Birkeland, ogłosiła koniec kariery. Decyzja dziwi szczególnie, że Birkeland ma dopiero 29-lat i planowała wcześniej występ w przyszłorocznych igrzyskach. - Zrobiłam wszystko, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki a i tak miałam wiele problemów. Trudno jest kiedy cały czas wylewasz poty na treningach, wysilasz się a efektów i tak nie widać - tłumaczyła swoją decydję Fanny Horn Birkeland. - Nie jestem faktycznie stara, ale do pewnego momentu czułam się jako zawodniczka "w grze", ale teraz to już się skończyło - dodawała.

Norweżka przez całą swoją karierę raz stanęła na podium, kiedy wygrała sprint w Ruhpolding w 2015 roku. Na swoim koncie ma brązowy medal igrzysk olimpijskich w Soczi oraz złoto i dwa brązowe krążki z mistrzostw świata. Wszystkie te sukcesy osiągała w sztafetach. Tytuł wywalczyła ze swoją drużyną przed własną publicznością, rok temu w Oslo. - Zaczęłam od narciarstwa biegowego. W moim klubie byli trenerzy od biathlonu i oni namówili mnie na zmianę w wieku 12 lat - wspomina początki Birkeland. Była już biathlonistka nie ma jeszcze dokładnie sprecyzowanych planów na przyszłość. - Być może zostanę trenerką dzieci w biathlonie - rozmyślała.

Źródło: Biathlonworld.com