Znamy wyniki Mistrzostw Słowacji

09:19, 05.11.2016 Anna Felska

dsc_0628-copy-1

Niedawno odbyły się Mistrzostwa Słowacji w skokach narciarskich. Jednak większość zawodników biorących udział w tych zawodach była pochodzenia Czeskiego, a nie Słowackiego.

Mistrzostwa Słowacji zostały przeprowadzone w Bańskiej Bystrzycy, na kompleksie skoczni Zlte Piesky, gdzie zawodnicy oddawali skoki na skoczniach K-63, K-38, K-19 oraz K-3. Większość zawodników startujących w konkursach pochodziła z Czech. Niestety skoki w Słowacji przechodzą kryzys, który sympatycy próbują przezwyciężyć, na co dowodem miały być odbywające się mistrzostwa.

W pierwszej grupie, która została nazwana Weteranami, najlepsi byli Czesi: David Jirotka oraz Marcel Kantor. Dopiero na trzeciej pozycji znalazł się Słowak Denis Sindler. Juniorzy walczyli na skoczni K-63, gdzie zwyciężył Czech Radek Selcer. Na podium znalazł się jeszcze Benedikt Holub i Daniel Skarka. Na kolejnej skoczni K-38 udział w Mistrzostwach Słowacji brali rocznik 2003 i młodsi. Tutaj najlepszym ponownie okazał się Czech, lecz tym razem Filip Krenek. Przedostatnią kategorią wiekową były roczniki 2007 i młodsi, ale triumfował w niej Słowak Hektor Kapustik.

Mistrzostwa Słowacji odbyły się również dla dziewcząt. Pierwszą kategorią, w której startowały to juniorki. Zwyciężyła w niej Czeszka Stepanka Ptackova. Oprócz niej na podium stanęła Simona Weinlichova oraz Viktoria Sidlova. Natomiast na skoczni K-38 najlepsza okazała się Klara Ulrichova. W kategorii 2007 i młodsi triumfowała Helena Szurmanova.

Na najmniejszej skoczni K-3 odbył się konkurs dla dziewcząt i chłopców. Pierwsze miejsce wspólnie zajęli Jakub Garaj oraz Ella Wittmannova.

Źródło: skijumping.pl