Znamy wyniki konkursu o Puchar Wójta Gminy Wilkowice

254823282W zeszłą niedzielę (16 sierpnia) na skoczniach narciarskich w Bystrej, rozegrano Konkurs Skoków Narciarskich o Puchar Wójta Gminy Wilkowice z cyklu „Nadzieje Beskidzkie”.

W kategorii Junior E2 na skoczni HS-19 najlepszy okazał się Mikołaj Serwatowicz (TS Wisła Zakopane), który po skokach na 20 m i 21 m osiągnął największą ilość punktów (247 pkt.). Zaraz za nim uplasował się Wiktor Szozda (20 m i 20,5m) z WSS Wisła z łączną notą 244,1 pkt. Podium dopełnił Jarząbek Kacper (TS Wisła Zakopane), któremu skoki na 18 m i 20 m dały 231,6 pkt.

W kategorii Junior E2 na skoczni HS-19 triumfował Jan Rzadkosz. Zawodnik TS Wisły Zakopane uzyskał największą łączną notę aż 260,7 pkt. po skokach na 21m i 21,5 m. Drugą pozycję zajął Wojciech Troszok z WSS Wisła. Skoki na 20 m i 21 m, dały mu łączną notę 247 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się Marcin Wróbel (AZS Zakopane), który skoczył na 20 m i 20,5 m zdobywając 243,1 pkt.

W kategorii Junior D na skoczni HS-31bezkonkurencyjnie wygrał Jan Hadbas. Skoki na odległość 32 m i 31 m dały zawodnikowi z LKS Klimczok Bystra aż 264,6 pkt. Za nim znalazł się Adam Niźnik (31 m i 30,5m) z 257 pkt. Podium dopełnił Bartłomiej Klimowski (PKS Olimpijczyk Gilowice), który oddał skoki na 29 m i 29,5 m zdobywając 242,8 pkt.

W kategorii, w której startowały jedynie skoczkinie (HS-31) najlepsza okazała się Sabina Król z AZS Zakopane (25,5 m i 25,5 m) zdobywając 196,3 pkt. Za nią znalazła się Olga Gębik (AZS Zakopane) oddając skoki na 25 m i 24,5 m (188,2 pkt.). Na trzecim miejscu pojawiła się Ewelina Orawiec skacząc na odległość 25 m i 24 m (182 pkt.).