Znamy mistrzów Estonii w kombinacji norweskiej

18:42, 03.04.2018 Kamil Karczmarek

Annemarii Bendi i Karl August Tiirmaa zostali mistrzami Estonii w kombinacji norweskiej. Zawody odbyły się w świąteczny weekend w Otepaa.

W rywalizacji kobiet zdecydowanie najlepsza była Annemarii Bendi. Po skoku na odległość 85,5 metra główna faworytka zawodów miała półtorej minuty przewagi nad drugą Triinu Hausenberg. W biegu Bendi uzyskała najlepszy wynik i powiększyła swoją przewagę nad Hausenberg do minuty i 38 sekund. Trzecie miejsce zajęła Meriliis Kukk, a czwarta była Carena Roomets.

Podczas zmagań mężczyzn na skoczni dominowali skoczkowie narciarscy, którzy próbują sił w kombinacji norweskiej. Wygrał Kevin Maltsev po próbie na odległość 95 metrów. Drugi był Kaarel Nurmsalu, który wylądował pół metra bliżej i po pierwszej części zawodów miał 10 sekund straty do lidera. W biegu do głosu doszli specjaliści od kombinacji. Najlepszy był piąty po skoku Karl August Tiirmaa. Pokonał on o 53 sekundy Kaila Piho i o 54 sekundy Hana Hendrika Piho. Nurmsalu spadł na 4. miejsce, a Maltsev zajął ostatnie 9. pozycję.