Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie: występy Polaków trzeciego dnia w biegach narciarskich

15:39, 12.03.2018 Franek Damboń

Za nami trzeci dzień zmagań w ramach zimowych igrzysk paraolimpijskich w Pjongczang. Dziś Polacy rywalizowali w biegach narciarskich. Zobaczcie jak poszło biało-czerwonym.

Biegi narciarskie:

W biegu narciarskim na 20 km na stojąco wysokie 5. miejsce zajął Witold Skupień w biegu na 20 km. Zawodnik okazał się najlepszy w swojej grupie jednak tzw. handicapy sprawiają, że realny czas zawodnika jest przeliczany przez procentowy współczynnik niepełnosprawności. To sprawiło, że D. Skupień mający niepełnosprawną jedną rękę, który do biegu przystępuje bez kijków, zajął miejsce poza podium. Warto dodać, że w tym biegu startują zawodnicy z 9. grupami niepełnosprawności. Zawody wygrał Ukrainiec Ihor Reptiuk.

Pełne wyniki biegu mężczyzn na stojąco - 20 km

W biegu narciarskich na 20 km dla niedowidzących na 9. i 13. miejscu znaleźli się odpowiednio Piotr Garbowski (+7:44.0 s.) oraz Łukasz Kubica (+15:11.5 s.). Złoto zdobył Kanadyjczyk Brian Mckeever. W biegu na 15 km na stojąco miała wystartował Polka Iweta Faron, która w ostateczności nie pojawiła się na starcie

Pełne wyniki biegu mężczyzn dla niedowidzących - 20 km

Wojciech Taraba, który dziś planował rywalizować w snowboardzie, w Pjongczang miał groźny upadek, który ostatecznie pozbawił go startu na paraolimpiadzie.